Results

Official Results For Christos Masters 2013

Ett stort tack till alla Er som deltog och er som hjälpte till! Nedan finns resultaten för 2013 års tävling:

A-klass 2013 (PDF)
B-klass 2013 (PDF)
C-klass 2013 (PDF)





Official Results For Christos Masters 2012

Ett stort tack till alla Er som deltog och er som hjälpte till! Nedan finns resultaten för 2012 års tävling:

A-klass 2012 (PDF)
B-klass 2012 (PDF)
C-klass 2012 (PDF)





Resultat 2011

A-klassen 2011

Placering Namn Klubb S-HCP Särskiljning
1 Boris Kuzmic International GC at Arlanda 3 67
4 Christer Ekman Vidbynäs Golf 3 SHC 70
8 Patrik Waxin Mauritzberg GC 6 73
9 Jimmy Nygren Brollsta GK 6 74
10 Christer Boström Kungsängen GC 11 SHC 74
12 Johan Ljungqvist Ingaröš GK 4 SHC 75
13 Andreas Sšöderqvist Norrtelje GK 6 SHC 75
14 Christopher Taylor Knistad GCC 10 SHC 75
15 Mattias BäŠckman Arvika GK 12 SHC 75
16 Klas Bergströšm rbyhus GK 14 SHC 75
17 Erik Forssell Botkyrka GK 2 76
18 Jonas Ericsson Örbyhus GK 11 SHC 76
19 Peter BäŠckbom Salems GK 1 78
20 Karl Martindahl International GC at Arlanda 13 SHC 78
21 Krister Wallströšm ÖsteråŒkers GK 14 SHC 78
22 Gunnar Holm BŒstad GK 6 79
23 Sebastian Östman Sundsvalls GK 6 S 9 79
24 Johan Devinger Kallfors GK 13 SHC 79
25 Daniel Olsson DjurgΌrden Golf +1 80
26 Johan Ericson Wermdš Golf & CC 3 81
27 Anders Jonsson Tjusta GK 12 SHC 81
28 Marcus Edblad Salems GK 3 82
29 Mats Vilhelmsson Bjšörklidens GK 9 SHC 82
30 Peter Eng Tyresöš GK 13 SHC 82
31 Martin Gilck Tjusta GK +1 83
32 Johan Łhströšm KungsäŠngen GC 6 84
33 Karin Fagerlund 6 S 9 84
34 Patrik MyrbäŠck VidbynŠäs Golf 14 SHC 84
35 Viktor Olivemark ÅkagŒårdens GK 10 85
36 Anders Davidsson PGA Sweden National AB 12 SHC 85
37 Mikael Lindgren Örbyhus GK 12 87
38 Johan Tumba Lšödde GK 2 88
39 Jonnie Rangse Bro Hof Slott Golf Club 14 89
40 Jan-Ove Waldner Brollsta GK 13 90
41 Alexander JerräŠng Turinge Axa GC 15 92
42 Wicke Wickströšm BarsebäŠck GCC 6 93
43 Jonathan Allgulander Tjusta GK 7 94
44 Andreas Weise Gröšnhöšgen Golf Links AB 15 SHC 94
45 Andreas Lagercrantz Haninge GK 6 97
RTD Mats Sundin Sollentuna GK 6
RTD Daniel Kvist Surahammars GK 12

B-klassen 2011

Placering Namn Klubb S-HCP Särskiljning
1 Ernst Billgren Sollentuna GK 16 37
2 Anders Limpar Brollsta GK 18 SHC 37
3 Henrik Rosenbom Tjusta GK 17 35
4 Henric von Zweigbergk Djurgården Golf 16 34
5 Fredrik Nilsson Wermdö Golf & CC 17 SHC 34
6 Niclas Cronemyr Salems GK 17 33
7 Tobias Rückert Kallfors GK 19 SHC 33
8 Fredrik Store Haninge GK 15 32
9 Håkan Södergren Friibergh GK 16 31
10 Olle Sarri 17 SHC 31
11 Joakim Hagman Ågesta GK 17 30
12 Sujin Singsomboon 18 SHC 30
13 Bo Stjernbring Saltsjöbadens GK 19 SHC 30
14 Jan Berggren Viksjö GK 20 SHC 30
15 Kevin Kimberly 21 SHC 30
16 Peter Blom Norrtelje GK 22 SHC 30
17 Jonas Öhman Ingarö GK 22 S 9 30
18 Nils Molinder Waxholms GK 16 29
19 Stefan Boström Ullna GC 18 SHC 29
20 Anton Körberg International GC at Arlanda 15 28
21 Jonas Elmqvist Burviks GK 17 SHC 28
22 Daniel Da Silva Kungsängen GC 18 SHC 28
23 Hans Shimoda Kungsängen GC 18 S 9 28
24 Sten Andersen Kungsängen GC 19 SHC 28
25 Risto Silander Bro Hof Slott Golf Club 15 27
26 Hans Fahlén Krokoms GK 18 SHC 27
27 Christer Johnsson Kalmar GK 19 SHC 27
28 Anders Persson Araslövs GK 21 SHC 27
29 Jesper Blomqvist Norrmjöle GK 22 SHC 27
30 Martin Björk Idrefjällens GK 19 26
31 Henrik Bredberg Vidbynäs Golf 20 SHC 26
32 Peter Falk HaningeStrand GK 21 SHC 26
33 Richard Öhman Fågelbro G&CC 17 25
34 Kenth Larsson 20 SHC 25
35 Björn Becksmo Huvudstadens GK 21 SHC 25
36 Nebojsa Borovic Djurgården Golf 19 24
37 Roar Meidal 16 23
38 Peter Cordén Vidbynäs Golf 17 SHC 23
39 Glenn Schiller Djurgården Golf 15 22
40 Erik Segerstedt Björklidens GK 17 SHC 22
41 Michael Nygren Gävle GK 17 S 6 22
42 Ralf Vadsmo Visby GK 18 SHC 22
43 Charles Berglund Brollsta GK 18 S 6 22
44 Roger Stoltzhammar Ågesta GK 19 SHC 22
45 Rickard Herrey Järna GK 20 SHC 22
46 Mats Andersson Ystad GK 16 21
47 Anders Parmström Torshälla GK 17 SHC 21
48 Bo Persson Järna GK 18 20
49 Mikael Andersson Rönnebäcks GK 21 19
50 Fredrik Carlman Luleå GK 18 17
RTD Fredrik Nilsmark Stockholms GK 15

C-klassen 2011

Placering Namn Klubb S-HCP Särskiljning
1 Magnus Hedman Ätradalens GK 43 48
2 Kenneth Klingborg Ågesta GK 24 39
3 Jovan Radomir Kungsängen GC 29 SHC 39
4 Abgar Barsom Djurgården Golf 33 38
5 Mikael Solfors-Gordon Ulriksdals GK 37 SHC 38
6 Johny Andersson Ingarö GK 37 S 9 38
7 Jonas Plånborg Vikbolandets GK 38 SHC 38
8 Nanthavan Sukkhasantikul Kungsängen GC 26 36
9 Gunnar Brolin Enköpings GK 24 33
10 Anette Norberg International GC at Arlanda 42 32
11 Karin Frick Jönköpings GK 21 31
12 Nils Göran Jonsson Järna GK 22 30
13 Hans Mosesson Kungsbacka GK 30 29
14 SomChai Sukkhasantikul Kungsängen GC 23 28
15 Tomas Brolin Brollsta GK 23 S 9 28
16 Dennis Zirath Botkyrka GK 24 SHC 28
17 Christer Ulfbåge Örbyhus GK 26 SHC 28
18 Stefano Catenacci Wermdö Golf & CC 29 SHC 28
19 Mats Gabrielsson Kungsängen GC 38 SHC 28
20 Björn Sörenson Capital Golf Club 23 27
21 Mikael Bleckberg Kungsängen GC 28 SHC 27
22 Göran Larsson Västerås GK 22 26
23 Mathias Tauberman Mauritzberg GC 31 SHC 26
24 Andreas Ramnewall Ätradalens GK 46 25
25 Kalle Cers Frösåker GK 23 24
26 Johan Ejeborg Strängnäs GK 28 SHC 24
27 Anders Axelsson Järna GK 26 23
28 § Kaspersen Krokoms GK 28 SHC 23
29 Daniel Hansson Vasatorps GK 24 22
30 Peter Hagberg Fors GK 22 21
31 Rolf Hansen Frösåker GK 23 SHC 21
32 Staffan Olsson Vidbynäs Golf 26 SHC 21
33 Barbro Svensson Kungsängen GC 30 SHC 21
34 Rickard Sjöberg Troxhammar GK 32 SHC 21
35 Viktor Åkerblom Capital Golf Club 34 SHC 21
36 Mikael Becker Hagby GK 22 20
37 Ola Dagliden Kungälv-Kode GK 23 19
38 Torbjörn Dannemann Brollsta GK 25 SHC 19
39 Tone Bekkestad 40 18
40 Erik Adielsson Bokskogens GK 23 17
41 Lars Berghagen Knistad GCC 26 SHC 17
42 Ryan Roxie Järna GK 32 SHC 17
43 Jörgen Turesson Torreby GK 27 13
44 Rolf Lanz Kungsängen GC 46 12
RTD Patrik Grimlund 46
RTD Ola Lustig Hagby GK 24 17

Pro-klassen 2011

Placering Namn Klubb S-HCP Särskiljning
1 Alexander Norén Haninge GK 4 66 66
2 Lotta Wahlin Landeryds GK +3 67 67
3 Jesper Kennegård Kungsängen GC +3 68 68
4 Jarmo Sandelin Kungsängen GC +3 69 69
5 Per-Ulrik Johansson Ullna GC +3 72 72
6 Helen Alfredsson Lycke GK 4 75 75

Letar du efter 2010 års resultat? Klicka här.


No 1 No 2 No 3 No 4 No 5 No 6 No 7